Alises Brīnumzemē sindroms, domu ievietošanas sindroms, klīniskā likantropija, Parīzes sindroms un citi īpatnēji prāta stāvokļi.
Tās ir prāta dīvainības, kas šķiet pavisam nereālas – tās nāk visādās formās un izmēros. Sākot ar pavisam neilgiem “aptumsumiem” līdz pat sindromiem, kas ieskauj visu dzīvi.
Bet visām šīm prāta dīvainībām ir kopīga lieta: cilvēki, kuriem tās piemīt, ir attālināti no realitātes. Šie maldinošie stāvokļi nepakļaujas likumiem un nepamatojas uz faktiem.
“Alise brīnumzemē” sindroms
Kā jau nojaušams, nosaukums sindromam aizgūts no Luisa Karola noveles – un arī efekts ir līdzīgs – sindroms ietekmē gan laika, gan vietas uztveri.
Tas, kurš cieš no šādas kaites, dažus objektus var redzēt mazākus, nekā tie ir, un dažus – lielākus. Tāpat var sagādāt grūtības laika noteikšana.
Patiesībā šis ir diezgan izplatīts sindroms, ko varbūt esi piedzīvojis arī tu, jo tas netiek saukts par mentālu slimību – cilvēki biežāk to piedzīvo bērnībā un īsi pirms iemigšanas. Vairāk novērojams cilvēkiem, kuri bieži cieš no migrēnām.
Lai vēl: Apskatot muzejā uzņemtās bildes, viņi bija šokā
Šķir lapu tālāk, lai iepazītos ar citiem sindromiem!
Tevi noteikti interesēs
- Kā mainījusies viņu dzīve un kā viņi šobrīd izskatās: seriāla “Santa Barbara” skatītāju iemīļotākais pāris – Īdena un Krūzs (video)by Laura Blūma
- Holivudas zvaigzne Džūda Lovs piekritis filmā atveidot vienu no šobrīd pasaulē visvairāk nicināmākajiem cilvēkiemby Laura Blūma
- Vedekla palūdza man palīdzēt viņai dārzā, taču pretī man paprasīja pavisam ko bezkaunīguby Sandra Ločmele